Українська мова

Вопрос/Задача:

Моя хата с краю твір, з героїв из укр. лит

Ответы на вопрос

Ответ
Ответ разместил: Гость

кинутися з усіх ніг-швидко побігти,

Ответ
Ответ разместил: Гость

якби птахи і звірі вміли говорити вони також ставали б нашими друзями. звичайно в нас є собака і кіт, які і без голосу і вміння розмовляти людською мовою можуь ставати нашими найкращими друзями. якби вони вміли розмовляти, вони напевно розповідали нам все що вони бачать, їх би ніхто не кривдив. 

Ответ
Ответ разместил: Гость

настала сніжна зима. повітря стало морозне й холодне.дерева вкрились  в білі плаття.а річка покрилася льодом.діти з радістю граються в сніжки і ліплять снігову бабу.

Ответ
Ответ разместил: ПомогитеЯАуист

моя хата скраю - це мене абсолютно не стосується, це абсолютно не моя справа.      вираз є усіченим варіантом приказки моя хата скраю, я нічого не знаю. так міг відповідати полохливий і вкрай обережний мешканець села на питання незнайомої людини. вираз, можливо, пов'язано і з тим, що на селі хати скраю будували приїжджі новосели, які не знали всіх справ села; крім того, живучи з краю села, людина не дізнається про те, що сталося в центрі.

так кажуть, коли робиш вигляд, що нічого не бачив / не знаєш. наприклад йдеш по вулиці, бачиш, що людині погано, і проходиш мимо.це вислів пішов від тих часів, коли в центрі сіл була площа і там щось відбувалося вічно, то люди які жили в хатах скраю села як би не брали участь в цій суспільного життя. тому їм говорили типу "ти вчора бачив таку-то подію? " , а ті відповідали "ні, моя хата скраю нічого не знаю".

моя хата скраю: це означає, що людина намагається залишитися осторонь від того, що відбувається і не брати участь в сумнівних на його погляд справах.

Похожие вопросы

Вопросов на сайте: