
Вопрос/Задача:
Попрощалось ясне сонце з чорною землею, виступа круглий мiсяць з сестрою звуковi моделi слiв
Ответы на вопрос

на дуже далекій півночі, де зима панує цілий рік, і живуть там невеликі снігові люди, було снігове містечко.а чого снігове? бо більше нічого не було, з чого можна було побудувати собі домівки.так і жили снігові люди у хатинках зі снігу.та їм зовсім не було холодно.щоб зігрітися, вони пили тепле какао.а вогнище палили на великій міській площі, одне для всіх.для цього дід мороз, який жив неподалік, присилав їм в'язанки дрів. а снігові люди у знак подяки дідусю робити подарунки для дівчаток і хлопчиків.вони навіть влаштували собі велику майстерню. саме тут снігові люди виготовляли смачний шоколад, робили кумедних плюшевих ведмежат і машинки на ключиках.так тривало багато років, поки одного разу напередодні нового року не трапилась біда - дід мороз захворів. і не просто захворів, а взагалі залишився без сил.а сталось так тому, що діти забули про новий рік і не написали листів з бажаними подарунками.тому в сніговому містечку скоро зник вогонь, а майстерня припинила роботу.снігові люди не знали, чим діду морозу.аж поки одна маленька снігова дівчинка не порадила зробити багато сніговиків і відправити їх по всьому світу, щоб ті нагадали малюкам, хлопчикам і дівчаткам, про новий рік, діда мороза і подарунки.мешканці міста працювали кілька днів. вони зліпили стільки сніговиків, що через добу на подвір'ї кожного будинку була своя снігова баба.наступного ранку, коли дітлахи вибігли гуляти, вони були у захваті. адже всі забули, що свята наближаються.пора писати діду морозу листи з проханням про подаруночки! ось так дівчатка і хлопчики згадали про новий рік. а посланців діда мороза - білих сніговиків вони оберігали до самої весни.а в сніговому містечку життя продовжувалось - люди жили в будиночках зі снігу, пили тепле какао і робили іграшки.так, мабуть, і зараз відбувається.


сонячна радіація - головний чинник кліматообразування.
20% сонячної радіації, що поступає на землю, відображається атмосферою. інша її частина досягає земної поверхні - це пряма сонячна радіація. частина радіації поглинається і розсівається краплями води, криги, частинками пилу, хмарами.
підстилаюча земна поверхня впливає на розподіл сонячної радіації, рух повітряних мас
в україні влітку і взимку переважає широтний (захід - схід) рух повітря, а навесні і восени - меридіональне (північ - південь) рух повітря.
холодний фронт утворюється, коли холодне повітря переміщається у бік теплого і відтісняє його.
частина радіації відображається від поверхні землі - це відображена радіація. на півночі україни 4/5 сонячній радіації йде на випаровування води, а 1/5 - безпосередньо на нагрівання повітря. на півдні країни витрати сонячного тепла розподіляються рівномірно на випаровування і нагрівання повітря. інша частина, яка нагріває поверхню, - поглинена радіація. одним з важливих показників сонячної радіації є радіаційний . це різниця між сумарною радіацією і відображеною. в україні радіаційний позитивний. рухи повітряних мас. повітряна маса - великий об'єм повітря в тропосфері, що володіє характерними властивостями (температурою, вогкістю, прозорістю). утворення різних типів повітряних мас відбувається в результаті нерівномірного нагрівання земної поверхні. вся система руху повітря називається атмосферною циркуляцією. на формування клімату україни роблять вплив помірні, арктичні і тропічні повітряні маси. пануючими повітряними масами в україні є помірні континентальні повітряні маси, вони і формують на значній території країни помірно континентальний тип клімату.

Похожие вопросы


