Українська мова

Вопрос/Задача:

Зробити звуковий запис і звукову модель слів плащ, щоб, щось, дощ, лящ, щука, щур

Ответы на вопрос

Ответ
Ответ разместил: Гость

місцевий, місцевість.

зброя- збройні, зброяр( той хто робить зброю) 

Ответ
Ответ разместил: Гость

[ - о - = о = ]

 

в- твердий приголосний

е- голосний

д- твердий приголосний

м - м’який приголосний

і - голосний

д- м’який приголосний

ь- м’який знак не позначає звук

Ответ
Ответ разместил: Гость

вам не здається, що з мовленням та екологією у нас одні й ті   самі проблеми? обидва поняття потребують очистки від того, бруду, що накопичувався багатьма роками.

не знаю, як вам, але мені видається досить дивною і нез`ясовною одна річ, яка просто лізе в очі, точніше, у вуха, але роками залишається поза увагою суспільства у нашій країні. це правильна мова.  

ось дивіться. у бернарда шоу, в його п`єсі «пігмаліон», головна героїня еліза дулітл жила за часів королеви вікторії і отримала, як усі діти з бідних родин ії, в найкращому разі, початкову освіту, тобто, вміла читати та рахувати гроші. вона виросла у передмісті лондона, де всі люди говорили на своєрідній мові – кокні, яку часто взагалі не могли зрозуміти жителі інших районів цього велетенського міста. і для людей з привілейованих верств суспільства ця мова здавалася нестерпно огидною, неприпустимою, грубою, викликала подив та глузування.  

еліза майже ніякої освіти не мала, але навіть вона розуміла, що, не навчившися правильно вимовляти слова і будувати речення, ніколи не зможеш піднятися вище свого жалюгідного , не зможеш розпочати свою праву, не зможеш забезпечити собі гідне життя. але вона опинилася в потрібному місці у потрібний час, і тут їй трапився професор хіггінс.  

що ж до українців, то вони вважають себе культурними та освіченими людьми,   всі мають не просто шкільну освіту, а університетську, та ще й не одну. на кожному кроці у великих містах розташовані навчальні заклади, де людей вчать, вчать,   вчать … рідної мови. і що, як кажуть, у сухому залишку?

нічого. як і 100 років тому, правильною мовою говорять одиниці, як-от, наприклад, я. інші вдовольняються тією мовою, яку зроду чули у себе вдома: дехто – суржиком, дехто – галицьким діалектом, гварою. багато людей говорять досить правильною російською мовою.  

як досконале знання мови впливає на суспільний стан та ділову успішність українця? за моїми власними спостереженнями – ніяк. щоб це зрозуміти, достатньо лише на півгодинки увімкнути телевізор. за цей час ви почуєте від дикторів, ведучих, від просто людей, від високоповажних людей, в тому числі – бізнесменів і депутатів парламенту стільки словесного бруду, що вам стане соромно за стан освіти, вихованості, обізнаності людей щодо їхньої мови. складається враження, що їм не подобається мова, якою вони змушені говорити, що її насаджують штучно, примушують говорити мовою, на якій вони не думають, якою не володіють.  

я хочу сказати, що в нашій країні, на відміну від ії 19 сторіччя, знання, а точніше незнання мови не є запорукою «успішного життя», тобто, можна стати заможним і щасливим, користуватися високим становищем та мати імідж поважної особи, не маючи навіть достатнього словникового запасу.  

«поговори трохи, і я скажу, хто ти», - жартують філологи. і справді, хто ти є насправді – про це скаже твоя мова.  

Ответ
Ответ разместил: myka1
Зробити звуковий запис і звукову модель слів пропоную так: плащ [плашч] 4 букви, 5 звуків.  - - 0 - - щоб [шчоб] 3 букви, 4 звуки.    - - 0 - щось [шчос'] 4 букви, 4 звуки.  - - 0 = дощ [дошч] 3 букви, 4 звуки.  - 0 - -  лящ [л'ашч] 3 букви, 4 звуки.  = 0 - -  щука [шчука] 4 букви, 5 звуків.  - - 0 - 0  щур [шчур] 3 букви, 4 звуки.  - - 0 -

Похожие вопросы

Вопросов на сайте: