
Вопрос/Задача:
"закони моралі-найкращі життєві орієнтири"
Ответы на вопрос

- привіт.
- привіт!
- як справи?
- добре, а у тебе?
- також.
- як сьогодні йде день?
- чудово! сьогодні дуже добрий день. на дворі тепло і сонячно.
- так, так. день і справді чудовий.
- ти робив вже домешнє завдання?
- ні, але скоро почну робити. а ти робив?
- так, я вже зробив є завдання.
- гаразд, тоді давай до зустрічі. мені ще треба уроки зробити.
- бувай. завтра зустрінемось.


віктор олександрович, вчитель:
— київ стає охайнішим, принаймні двічі на рік — навесні та восени, коли комунальники білять дерева та змітають листя. результат їхньої роботи видно по парках та скверах. до речі, не лише у центрі, а й у нас на борщагівці — там особливо ретельно прибирають у листопаді. я б і сам не проти мітлою , але часу немає. втім, моя виражається по-іншому: я не сміття під ноги, а шукаю урни. так і родину привчив. до цього закликаю й інших мешканців столиці.
тетяна вікторівна, бібліотекар:
— як же у наш час без місячників — адже люди стали такими байдужими. вони радше кинуть обгортку від цукерки на вулиці, аніж у себе вдома. на виручку приходять комунальники — без них не обійтися. але все одно хотілося б, щоб самі кияни з більшою любов’ю ставилися до рідного міста і його прибирати. у 60-ті роки всі гуртом саджали дерева, квіти, аби на подвір’ях було гарно. а пригадую слова одного з героїв михайла булгакова: “розруха починається в головах”. до речі, багато чого залежить не лише від нас, а й від районних адміністрацій. наприклад, у дніпровському, де я нині мешкаю, бруду по коліна. на проспекті ватутіна — що був там місячник, що не було: вибоїни на асфальті лишилися, листя не прибране. і це за повного потурання з боку жеків. на відміну від дніпровського, в оболонському та солом’янському районах дедалі краще. невже там по-іншому думають?
валентина яківна, професор:
— працюю поруч з метро “кпі” — там старі дерева прибрали, а нові посадили. причому це робиться не для “галочки”. на нивках комунальники клумби впорядкували, поставили огорожі в скверах — відокремили зелену зону від житлової. а ще кажуть, що це околиці, до яких у міської влади руки не доходять. а в центрі місцями — чисто, місцями — ні. як от, скажімо, у підземних переходах на “театральній”. може, там провести місячник? як на мене, то благоустроєм потрібно займатися не двічі на рік, а щоденно. тоді й буде результат. ще б подбати, аби самі кияни не смітили. але де, як виховати такий рівень свідомості, особливо у молоді? раніше ми, старше покоління, дороги від листя чи снігу самі розчищали — не чекали двірника.
юля, хореограф:
— у нас на теремках і дитячі майданчики пофарбували, і гілля старе прибрали. а навесні двори засадять зеленню. чому я так впевнено про це говорю? бо теремки район чистий. повірте, я жодного папірця на вулиці не бачила — теремчани до свого масиву ставляться трепетно. хіба не комунальникам? мені є з чим порівнювати. колись я мешкала на солом’янці, де сміття майже не вивозили. брудно біля кожного зі столичних базарів та торговельних центрів. невже там ніхто не прибирає? , кияни й не повинні знати, що в місті тривав місячник з благоустрою. адже роботу комунальників видно неозброєним оком.

закони моралі направлені на те, щоб утримувати людей в площині безпеки та комфорту по відношенню одне до одного. не роби іншим того, що не бажаєш собі. поважай літніх, бо і ти таким станеш. піклуйся про дітей, колись вони тобі відплатять. люби ближнього свого, бо, коли станеться біда, сам будеш потребувати .
все це можна сказати одним реченням : " збільшуй кількість добра на землі, і воно до тебе вернеться неодмінно."
людина, яка не користується у своєму житті цими орієнтирами, приречена на самотність та нужденість у подальшому житті, коли стане немічною.
тисячоліттями у своїх релігіях люди зберігали і поповнювали ці закони. ці моральні принципи є основою державних законів всіх країн. той, хто виховувався на цих законах, хто виконує їх, не тільки забезпечує собі і своїм рідним краще життя, але й наступним поколінням.
Похожие вопросы



Вопросы по предметам



